Monday , January 21 2019
Home / Sport

Sport

Chelsea duhet të vendos për të ardhmen e Eden Hazard

[ad_1] Spekulimet për të ardhmen e Eden Hazqard janë të vazhdueshme. Maurizio Sarri beson se tani është koha që Chelsea të vendosë për të ardhmen e belgut Ai lidhet me një kalim te Real Madridi, prej shumë kohësh , ndërsa me Chelsean ka kontratë edhe një vit e gjysmë. Hazard …

Read More »

Rivaliteti me Ronaldon është i shëndetshëm

[ad_1] SPANJË Kampionati spanjoll prodhonte emocione të forta kur Barcelona dhe Reali sfidonin njëra tjetrën, ndërsa garës i shtonte më tepër ritëm dhe emocion prania në fushë e dy “gjigandëve” si Mesi dhe Ronaldo. Sot nuk është më kështu. Largimi i portugezit nga “Los Blancos” tek skuadra e Juventus ka …

Read More »

Tirana gati kthesën, zbulohet plani për merkaton e janarit

[ad_1] Tirana ka ravijëzuar planin për merkaton e janarit. Trajneri Ardian Mema ka qenë shumë i qartë para presidentit të bardhebluve. Së pari, kërkon një numër jo shumë të madh të lojtarëve, pasi nuk ka shumë dëshirë të popullojë ekipin me emra të tjerë. E dyta, trajneri kërkon 2-3 lojtarë, …

Read More »

Vanda qëndron në krah të Mauro Icardit, vetëm për para

[ad_1] Vanda qëndron në krah të Mauro Icardit vetëm për para. Kjo është deklarata e fortë e motrës se sulmuesit argjentinas të “Interit”, Mauro Icardi, Sipas Ivanës, gruaja e Mauros Vanda Nara, i ka bërë “lavazh truri” vëllait të saj dhe se ajo qëndron në krah të tij vetëm për …

Read More »

Po mundëm Juven, do i bëj flokët si Nainggolan

[ad_1] “Kam flokë të gjatë, i kam mbajtur gjithmonë kështu, por nëse fitojmë ndaj Juventusit, do t’i pres të gjitha, do t’i bëj si Nainggolan”. Pra, presidenti i Sampdorias, Massimo Ferrero, bën një premtim të çmendur në mikrofonët e “Rai Radio 1 Sport”, në prag të ndeshjes së nesërme me …

Read More »

Spalletti dënon ashpër koret raciste: Mjaft!

[ad_1] Tri pikët që erdhën në fund të ndeshjes kundër Napolit, incidentet jashtë stadiumit dhe koret raciste kundër Koulibaly. Interi u gjend nën “shpatën e Demokleut”, me dy ndeshje prapa dyerve të mbyllura në “San Siro”, plus një të tretë pa “Curva Nord”. Vetë trajneri Luciano Spalletti ka dënuar ashpër …

Read More »

Doja ta shihja Koulibaly me Milanin

[ad_1] Përleshjet e përgjakshme midis tifozëve, që çuan në vdekjen e Daniel Belardinelli para ndeshjes Inter-Napoli, nuk janë të tolerueshme. Kështu tha Matteo Salvini gjatë “Tiki Taka”, që organizoi një emision të veçantë kushtuar ngjarjeve të së mërkurës në mbrëmje. “Gjithashtu, unë do të takohem me një pjesë të shëndetshme …

Read More »

Meta vlerëson me titull figura të shquara të klubit “Skënderbeu”

[ad_1] KORÇË Në kuadrin e Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut, presidenti Ilir Meta vlerësoi sot figura të shquara të klubit “Skënderbeu” në futboll e disiplina të tjera, njëherazi personalitete të sportit në nivel kombëtar dhe ndërkombëtar. Gjatë një ceremonie të veçantë të zhvilluar në Teatrin “Andon Zako Çajupi” të Korçës, Meta …

Read More »