Wednesday , November 14 2018
Home / Receta

Receta

Paçe dibrane – Balkanweb.com

NGA ZONJA KATERINAPërbërësit 3 lgj miell misri2 lgj gjalpë3 gota lëng mishi1 vezë2-3 thelpinj hudhër2-3 lgj uthullKripë, piper Përgatitja Fillimisht kaurdisim miellin e misrit me gjalpë duke e trazuar me lugë druri. E lemë miellin të kaurdiset mirë derisa të marrë pak ngjyrë dhe më pas shtojmë lëngun e mishit. …

Read More »

Pite me kos

NGA ZONJA KATERINA Përbërësit 2 gota miell ¾ gotë kos 1 lgj vaj ulliri Pak kripë Mbushje e ndryshme sipas dëshirës Pergatitja Përgatisim brumin e piteve duke e punuar mirë brumin dhe më pas i vendosim të skuqen në një tigan që nuk ngjit të lyer me pak vaj. Pasi …

Read More »

Patate të mbushura me fasule të kuqe – Balkanweb.com

NGA ZONJA KATERINAPërbërësit 4 patate të mëdha2 lgj gjalpë200 gr fasule të kuqe100 gr djathe të verdhë Përgatitja Fillimisht lajmë mirë patatet dhe ashtu siç janë me lëkurë i vendosim të piqen në furrë për 40-45 minuta. I nxjerrim patatet e pjekura nga furra dhe i shtypim me anë të …

Read More »

Patate të mbushura me peshk ton – Balkanweb.com

NGA ZONJA KATERINAPërbërësit 4 patate të mëdha200 gr peshk ton200 gr misër2 lgj majonezë Përgatitja Fillimisht lajmë mirë patatet dhe ashtu siç janë me lëkurë i vendosim të piqen në furrë për 40-45 minuta. I nxjerrim patatet e pjekura nga furra dhe i shtypim me anë të një luge për …

Read More »

Simite me fileto pule, pançetë dhe avokado – Balkanweb.com

NGA ZONJA KATERINAPërbërësit 4 simite (chapate)2 fileto pule4 feta pançetë1 avokado1 lgj vaj ulliriKripë, piper Përgatitja Kaurdisim fillimisht filetot e pulës dhe më pas pançetën. Presim simitet në mes dhe vendosim nga një fetë pançetë dhe mish pule. I pudrosim me pak kripë dhe piper të zi duke vendosur dhe …

Read More »