Monday , January 21 2019
Home / Lajme nga Kosova

Lajme nga Kosova

Molliqaj i reagon Liburn Aliut: Viktimizimi nuk iu ndihmon

Deputeti i PSD-së Dardan Molliqaj, i ka reaguar deputetit nga VV, Liburn Aliu, pasi ky i fundit përmes një shkrimi, ka thënë se sulme ndaj VV-së po bëjnë ish-bashkë-partiakët, Shpend Ahmeti e Dardan Molliqaj. “Sulm masiv mbi Lëvizjen. Sa po munden nga të gjitha anët godasin, Hashimët, Kadritë, Shpendët, Batonët …

Read More »

Mërgimtarët rrihen në Podujevë – Telegrafi

Një rrahje mes disa personave ka ndodhur, sot në mbrëmje në Podujevë. Mësohet se në këtë incident janë përfshirë disa bashkatdhetarë. Dy persona kanë pësuar lëndime trupore dhe të njëjtit janë dërguar në emergjencën e qytetit. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe është duke u marrë me rastin. …

Read More »

Petrovci: Fëmijët dikur njihnin pak politikanë e shumë artist, sot njohin vetëm këngëtarët e tallavasë (Video)

Aktori dhe regjisori i njohur shqiptarë, Enver Petrovci ka thënë se politikanët u kanë vjedhë profesionin artistëve. Petrovci i ftuar në emisionin “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se dikur njerëzit kanë njohur dy-tre politikanë e kanë njohur të gjithë artistët, ndërsa sipas tij, sot është …

Read More »

Lazanski: Amerika po grumbullon të dhëna për të përgatitur sulm në veri të Kosovës

Avioni spiun “MC-12 Liberty” është ende në Prishtinë. Ky avion përdoret vetëm në misionet të rëndësishme. “Amerika po grumbullon të dhëna për të përgatitur sulmin në veri të Kosovës”, thotë analiti ushtarak serb Miroslav Lazanski.Avion special i spiunazhit amerikan ‘MC-12 Liberty’ nga hapësira ajrore e Kosovës regjistron pozicionet e ushtrisë …

Read More »

Haradinaj kërkon pjesëmarrjen e SHBA-ve në dialog, thotë se pa ta nuk përfundon problemi me Serbinë (Video)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një intervistë në RTV21. Kryeministri edhe këtë herë ka kërkuar që në procesin e dialogut me Serbinë të marrin pjesë edhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në këtë intervistë, Haradinaj gjithashtu iu përgjigj pyetjeve në lidhje me letrën e presidentit Trump. Kryeminsitri i …

Read More »