Wednesday , November 14 2018
Home / Lajme nga Kosova

Lajme nga Kosova

Mund të rritet

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj jo vetëm që nuk tërhiqet nga vendimi për taksën prej 10 përqind të vendosur për mallrat që vijnë nga Serbia dhe Bosnja, por paralajmëron se ajo edhe mund të rritet.Pas mbledhjes së Komisionit për Legjislacion, Haradinaj iu është përgjigjur pretendimeve të Listës Serbe për votat …

Read More »

Taksa edhe mund të rritet – TV KLAN

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se qëndrimi i Listës Serbe se mund të dalë nga koalicioni qeverisës pas vënies së taksës prej 10% është shprehje e vullnetit të tyre. Haradinaj ka thënë se kjo taksë edhe mund të rritet, pasi është pyetur se nëse mund të shfuqizohet vendimi i marrë,. …

Read More »

Rusia do mbështesë marrëveshjen Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi takoi sot në Paris presidentin e Rusisë, Vladimir Putin.Përmes një postimi në Twitter, Thaçi tha se takimi me Putinin u përqendrua në dialogun për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, me qëllim arritjen e një marrëveshjeje gjithëpërfshirëse dhe të obligueshme. “Për këtë çështje, Putin …

Read More »