Monday , January 21 2019
Home / Intervista

Intervista

Braimllari: Edi Rama ra, qeveria klienteliste dhe familjare

[ad_1] ”Lëvizje për të mbrojtur kokën e Edi Ramës”, kështu e ka quajtur sekretari i përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, gjatë një inverviste në ”ABC News”. ”Edi Rama zgjodhi që të ketë një qeveri inekzistente për një arsye madhore që ky ta drejtojë plotësisht sipas interesave të veta të tij …

Read More »

Kthimi në krye të PD? Berisha: Unë nuk jam Napoleoni demokrat

[ad_1] Ish-kryeministri Sali Berisha mori pjesë në një intervistë të pazakontë sot, pasi është hera e parë që rrëfehet para moderatorit Adi Krasta. Në emisionin “A-Show” në News24, deputeti i Partisë Demokratike iu përgjigj, ashtu siç thotë vetë Krasta, pyetjeve më të rëndësishme që dikush i ka bërë ndonjëherë. “Pavarësisht …

Read More »

Kryemadhi: Kemi një parlament që bën ligje për oligarkët

[ad_1] Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, u shpreh sot në një intervistë për ‘Channel One’ se protestat e studentëve janë një kambanë alarmi për gjithë shqoqërinë. Kryetarja e LSI komentoi dhe vendimet e marra nga Kuvendi dy ditët e fundit. “Nuk kemi një Parlament që bën ligje në shërbim të …

Read More »

Video-LIVE/ Kryemadhi: Ja kompleksi që ka Rama

[ad_1] Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka thënë se protesta e studentëve nuk është partiake. E ftuar në emisionin ‘Dritare me Rudinën’ në Neës24, Kryemadhi komentoi edhe deklaratat e Ramës, i cili e quan ‘Doktoresha e Shkencave’. Sipas kryetares së LSI, Rama ka kompleksin se në 5 vite ja hodhi …

Read More »