Wednesday , November 14 2018
Home / Lajme nga Maqedonia / Vasilevski dhe Baçev grinden për ndryshimet kushtetuese –

Vasilevski dhe Baçev grinden për ndryshimet kushtetuese –

Protesta që mbremë u mbajt para shtëpisë së deputeti të VMRO-DPMNE-së, Sashe Vasilevski ka eskaluar në konflikt verbal mes Vasilevskit dhe liderit të paritisë Maqedonia e Bashkuar, Janko Baçev. Ky i fundit e ka akuzuar deputetin opozitar për tradhëti kombëtare, madje duke përdorur edhe fjalë fyese ndaj shqiptarëve. Për t’i qetësuar gjakrat, policia ndërhynë dhe e largon Baçevin dhe grupin e tij.

Huazuar nga

Check Also

Roth thumbon Hungarinë për ikjen e Gruevskit

Sekretari shtetëror për çështje evropiane në Ministrinë e Punëve të Jashtme në Gjermani Michael Roth …

%d bloggers like this: