Wednesday , November 14 2018
Home / Sport / Tottenham shkruan historinë, mund Palace dhe merr vendin e katërt

Tottenham shkruan historinë, mund Palace dhe merr vendin e katërt

Tottenham ka vuajtur, por ka arritur të marrë tri pikët në ndeshjen e luajtur sot kundër Crystal Palace në transfertë me rezultatin 1-0.

Shkarkoni aplikacionin më të mirë sportiv të momentit! Telesport është pjesë e tij. Kliko këtu > bit.ly/krowd9 për të marrë njoftimet në kohë reale për gjithçka ndodh!

Heroi i takimit ka qenë mbrojtësi 20-vjeçar Foyth, i cili ka shënuar golin e fitores në minutën e 66-të. Ai në fakt është bërë lojtari i 146-të që shënon për “Spurs” në Premier League.

Asnjë skuadër tjetër në historinë e Premier nuk ka shënuar me kaq shumë lojtarë të ndryshëm.

Kjo fitore i ka dhënë mundësinë Tottenham të parakalojë përkohësisht Arsenal në renditje dhe të marrë vendin e katërt.Source link

Check Also

Ky nuk është bejsboll, por futboll!

Dorados, skuadra që drejtohet nga Diego Armando Maradona, e mbylli sezonin e rregullt të Divizionit …

%d bloggers like this: