Friday , December 14 2018
Home / Lajme nga Maqedonia / Roth nëpërmes Gruevskit ironizon me Hungarinë!? (Foto)

Roth nëpërmes Gruevskit ironizon me Hungarinë!? (Foto)

Sekretari shtetëror për Çështje Evropiane në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Michael Roth në profilin e tij në “Twitter” shkroi se është mirë që Hungaria i hap kufijtë për refugjatët.

Ish-kryeministri, Nikolla Gruevski nga dita e djeshme ndodhet në Hungari dhe kërkon azil politik nga autoritetet Hungareze, njofton Telegrafi Maqedoni.

Ai është i dënuar për dy vite burg në lëndën e PSP-së të quajtur “Tanku”, gjegjësisht për blerjen e “mercedesit” luskoz. PSP-ja akuzon ish-kryetarin e OBRM-PDUKM-së edhe për veprime tjera kriminale./Telegrafi/

Huazuar nga

Check Also

24 vjet nga themelimi i UT-së

Pas homazheve tek varrezat e qytetit, delegacioni i njëjtë ka bërë homazhe dhe ka vendosur …

%d bloggers like this: