Friday , December 14 2018
Home / Lajme nga Maqedonia / Protestuesit kërkojnë dorëheqjen e Spasovskit dhe paraburgim për Mijallkovin –

Protestuesit kërkojnë dorëheqjen e Spasovskit dhe paraburgim për Mijallkovin –

Protestuesit para Qeverisë përveç kërkesës që protestës t’i bashkohen edhe funksionarë të Qeverisë, përfshirë kryeministrin Zaev i cili dikur ka protestuar bashkë me aktivistët për të kërkuar sundim të së drejtës, kërkojnë dorëheqjen e Spasovskit dhe paraburgim edhe të Sasho Mijallkovit. Protestuesit fotografinë e Gruevskit lanë kujtim Zaevit për tija rikujtuar se duhen përmbushur premtimet.

Ndryshe, nisma për protestën në fjalë erdhi pas arratisjes dhe ikjes nga organet e rendit dhe të drejtësisë, të ish kryeministrit Gruevski, kurse  organizatorë të protestës janë aktivistet Irena Ristiç dhe Meri Nikollova.

Huazuar nga

Check Also

24 vjet nga themelimi i UT-së

Pas homazheve tek varrezat e qytetit, delegacioni i njëjtë ka bërë homazhe dhe ka vendosur …

%d bloggers like this: