Tuesday , November 13 2018
Home / Sport / Pezullohet “Superclasico” Boca Juniors-River Plate

Pezullohet “Superclasico” Boca Juniors-River Plate

Finalja e Copa Libertadores mes Boca Juniors dhe River Plate është pezulluar për shkak të shiut të rrëmbyeshëm që ka rënë në Buenos Aires gjatë gjithë ditës.

Kryeqyteti argjentinas është bombarduar për gati 12 orë resht me një shi të tmerrshëm dhe si pasojë ndeshja është pezulluar.

Shtëpia e Boca-s, La Bombonera, është përmbytur nga moti i keq dhe në foto duket qarë se disa pjesë të fushës janë të paluajtshme.

Dy orë përpara ndeshjes ka ardhur konfirmimi zyrtar i CONMEBOL.

Sipas burimeve pranë klubit vendas, ndeshja është shtyrë për ditën e diel, në orën 20:00 me orën tonë.Source link

Check Also

Ky nuk është bejsboll, por futboll!

Dorados, skuadra që drejtohet nga Diego Armando Maradona, e mbylli sezonin e rregullt të Divizionit …

%d bloggers like this: