Wednesday , November 14 2018
Home / Lajme nga Shqipëria / Për një Europë të bashkuar

Për një Europë të bashkuar

Presidenti i Republikës Ilir Meta është takuar me homologun francez Emmanuel Macron. Dy krerët e shtetit shihen duke shtrënguar dorën e njëri-tjetrit në një foto të postuar nga vetë Meta në Facebook.

Presidenti Meta shprehet i lumtur për këtë takim, dhe shprehu vlerësimet për marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy vendeve.

“Shumë i lumtur të takoj Presidentin e Francës, Emmanuel Macron, të shpreh vlerësimet për marrëdhëniet tradicionale dhe të shkëlqyera mes dy vendeve dhe rëndësinë e dinamizmit të tyre e njëkohësisht rolin e tij për një Europë më të fortë e më të bashkuar,” shkruan Meta.

(e.f/BalkanWeb)

Huazuar nga

Check Also

Vlora dhe Laçi në ‘kthetrat’ e maskave!

TIRANE Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar në faqen e tij të ‘Facebook’ dy ngjarje në …

%d bloggers like this: