Tuesday , November 13 2018
Home / Receta / Patate të mbushura me peshk ton – Balkanweb.com

Patate të mbushura me peshk ton – Balkanweb.com

NGA ZONJA KATERINA
Përbërësit

4 patate të mëdha
200 gr peshk ton
200 gr misër
2 lgj majonezë

Përgatitja

Fillimisht lajmë mirë patatet dhe ashtu siç janë me lëkurë i vendosim të piqen në furrë për 40-45 minuta. I nxjerrim patatet e pjekura nga furra dhe i shtypim me anë të një luge për të krijuar një hapësirë për mbushje. Vendosim disa copëza gjalpi tek hapësira e krijuar e çdo patateje dhe i rivendosim përsëri në furrë dhe për 5 minuta të tjera.

Pas këtij minutazhi i nxjerrim përsëri patatet nga furra dhe i mbushim me një masë të përgatitur me peshk ton, misër dhe majonezë.

(da.xha/BalkanWeb)


Huazuar nga

Check Also

Patate të mbushura me fasule të kuqe – Balkanweb.com

NGA ZONJA KATERINAPërbërësit 4 patate të mëdha2 lgj gjalpë200 gr fasule të kuqe100 gr djathe …

%d bloggers like this: