Tuesday , November 13 2018
Home / Lajme nga Shqipëria / Nga poezia e Ndreut tek qeni që ndërpreu fjalën e Ramës, çfarë s’u pa këtë javë

Nga poezia e Ndreut tek qeni që ndërpreu fjalën e Ramës, çfarë s’u pa këtë javë

Rubrika humoristike e emisionit “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa në Neës24 ka mbledhur momentet më pikante të politikës për gjatë kësaj jave.

Përveç akuzave e debateve të shumta, java është shoqëruar edhe çaste që na bëjnë për të qeshur.

Një prej tyre është poezia që deputeti i PS, Pjerin Ndreu, u këndon të rinjve e të rejave në Lezhë që lanë pa fjalë kryeministrin Edi Rama.

Edhe pse në mungesë të opozitës, mjaftojnë në Kuvend ata të mazhorancës për të shkëputur disa momente humoristike.

Rama e Majko që rrinë të menduar, apo dhe Tom Doshi me Erjon Braçen që dalin të qeshur prej derës së Parlamentit.

Po ashtu vlen të përmendet dhe kur kryeministri ndërpret fjalën pas lehjeve të vazhdueshme të një qeni gjatë fjalimit të tij tek shkolla “Sami Frashëri”.

(e.f/BalkanWeb)

Huazuar nga

Check Also

Itali/ Kokainë e hashash në makinë, pranga shqiptarit

ITALI Një shqiptar është vënë në pranga të policisë italiane pasi në pjesë e motorit …

%d bloggers like this: