Tuesday , November 13 2018
Home / Lajme nga Shqipëria / Me 261 km/h në autostradë, ‘çmendet’ shoferi nga Tirana (Video)

Me 261 km/h në autostradë, ‘çmendet’ shoferi nga Tirana (Video)

TIRANE

Në kuadër të rritjes së sigurisë dhe parandalimit të aksidenteve rrugore, Policia e Tiranës edhe këtë fundjavë ka marrë masa me ndëshkime administrative për shoferët që shkelin rregullat e qarkullimit rrugor.

Policia Rrugore është e fokusuar gjatë fundjavës në autostradën Tiranë-Durrës, ndërsa janë vendosur 49 gjoba për shpejtësi tej normave të lejuara. Policia bën me dije se një 33-vjecar nga Tirana udhëtonte me 261 km/h  me ‘Range Rover’.

Deklarata e Policisë së Shtetit në Facebook:  

261 km/h, kjo eshte papergjegjshmeri ndaj jetes, ndaj vetes dhe ndaj perdoruesve te tjere te rruges.

Shpejtesi e pa imagjinueshme, avjon ne rrugen interurbane Tirane-Durres

Ne rrugen interurbane Tirane-Durres, me Policine Rrugore te Tiranes. Me radar per te parandaluar aksidentet rrugore qe shkaktohen si pasoje e shpejtesise tej normave te lejuara.

33 vjeçari nga Tirana me Range Rover me 261 km/h 🚀✈ 🛣❗❗❗❗❗❗

🚫🚫🚫🚫🚫🚫🚫🚫 shpejtesive te tilla, se destinacioni 🏡 ❓❓❓❓❓❓🚑🚑🚑

🚔🚓 e Tiranes gjate fundjaves✍ 49 masa administrative per OASh 😇per shpejtesi qe varionin nga 172 deri ne 261 km/h.

(d.d/BalkanWeb)

 

Huazuar nga

Check Also

Itali/ Kokainë e hashash në makinë, pranga shqiptarit

ITALI Një shqiptar është vënë në pranga të policisë italiane pasi në pjesë e motorit …

%d bloggers like this: