Tuesday , November 13 2018
Home / Sport / Është në rrugën e duhur për t’u bërë një nga më të mirët e Anglisë

Është në rrugën e duhur për t’u bërë një nga më të mirët e Anglisë

Trajneri i Chelsea, Maurizio Sarri, ka përgëzuar Ross Barkley për ringjalljen e karrierës së tij te “Blutë” dhe ka thënë se mesfushori është taktikisht para Ruben Loftus-Cheek.

Barkley, i cili do të përballet me ish ekipin e tij Everton në “Stamford Bridge” këtë të diel, pati një fillim të vështirë te londinezët pas transferimit të tij janarin e kaluar, por duket se ka gjetur formën e tij më të mirë nën drejtimin e Sarri-t.

Shkarkoni aplikacionin më të mirë sportiv të momentit! Telesport është pjesë e tij. Kliko këtu > bit.ly/krowd9 për të marrë njoftimet në kohë reale për gjithçka ndodh!

“Muajin e parë ai kishte vështirësi”, tha italiani. Më pas filloi të përmirësohej në stërvitje dhe në çdo ndeshje. Ai është një lojtar i kompletuar, ka cilësi fizike dhe është i shpejtë”.

“Teknikisht është shumë i mirë, është i mirë me të dyja këmbët, mendoj se ai është rrugës për t’u bërë një mesfushor shumë i rëndësishëm, jo vetëm në Angli”.

Barkley luajti përkrah Loftus-Cheek në fitoren 1-0 kundër Bate Borisov mbrëmjen e së enjtes në Europa League, por Sarri tha: “Ne luajtëm me Loftus dhe Barkley, dy mesfushorë sulmues. Nuk është e lehtë për mua dhe nuk besoj se është e lehtë edhe për ata. Barkley për momentin nga pikëpamja taktike është një hap para Loftus”.Source link

Check Also

Ky nuk është bejsboll, por futboll!

Dorados, skuadra që drejtohet nga Diego Armando Maradona, e mbylli sezonin e rregullt të Divizionit …

%d bloggers like this: