Saturday , January 19 2019
Home / Sport / Video/ Salah i “mbinatyrshëm”, shënon gol nga këndorja

Video/ Salah i “mbinatyrshëm”, shënon gol nga këndorja

[ad_1]

Egjiptiani, Mohamed Salah, ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm në ndeshjen me Swazilandës, sfidë kjo e vlefshme për kualifikimet në Kupën e Afrikës.

Lojtari i Liverpool ka shënuar golin e katërt përmes goditjes së këndit, duke lënë të shtangur portierin e skuadrës kundërshtare. Goli spektakolar u shënua në minutën e 45’.

Mohamed Salah njihet për shpërthimet e tij në fushën e lojës, por veprimi i sotëm ka nxjerr në pah  edhe një aftësi të re.

(n.m/BalkanWeb)

[ad_2]
Source link

Check Also

Ronaldo i ‘zhytur’ në pasuri, ja sa pritet të fitojë në 2019

[ad_1] TIRANË Lojtari dhe fantazisti i Kombëtares së Portugalisë, Kristiano Ronaldo me shumë gjasa do …