Monday , January 21 2019
Home / Lajme nga Shqipëria / Tërmet gjatë natës në Gjirokastër

Tërmet gjatë natës në Gjirokastër

Një lëkundje tërmeti është ndjerë në orët e para të mëngjesit të sotëm në Gjirokastër.

Instituti i Gjeoshkencave raportoi se ka regjistruar një goditje tërmeti në orën 02:58 minuta me epiqendër 10 kilometra larg Gjirokastrës.

Sipas IGJEUM, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.3 dhe me thellësi 3 km. Nga lëkundjet nuk raportohen dëme materiale.

Tv Klan

Huazuar nga

Check Also

Faleminderit shqiptarëve!

TIRANE “Faleminderit shqiptarë” tingëllon e pabesueshme dhe një mrekulli ky falënderim i artikuluar nga buzët …