Wednesday , November 14 2018
Home / Lajme nga Shqipëria / Të lidhur me bandën e “Avdylajve”

Të lidhur me bandën e “Avdylajve”

“Lidhjet e Avdylit me Edi Ramën janë të faktuara. Ka video që tregojnë lidhjet e Gjushit me Avdylin, të Ramës me Avdylin”.

Kështu deklaroi mbrëmjen e sotme ish-kryeministri Sali Berisha, në një intervistë në “Open” në Top Channel. Teksa komentoi arrestimin e dy personave si pjesë e bandës “Avdylajve” në Durrës, Berisha shigjetoi Ramën dhe Dakon.

Berisha tregoi edhe një foto ku shfaqej Rama me një person, që sipas tij quhej “Peçe Avdyli”.

Fotoka

“Këta kanë emëruar inspektorin e mjedisit në Durrës, inspektorin e AKU-së. Lidhjet midis bandave, Avdylt, Bajrajt, Nokajt, por në krye të tyre ka qenë Geron Xhafa”, pohoi ish-lideri i PD-së.
(BalkanWeb)

Huazuar nga

Check Also

‘S’jemi shpellarë, po qytetarë’, protestuesit i vënë flakën gomave

TIRANE Në ditën e 11 të protestës, banorët e Astirit, banesat e të cilëve preken …

%d bloggers like this: