Sunday , October 21 2018
Home / Receta / Spinaq i pjekur me krem kosi

Spinaq i pjekur me krem kosi

Përbërësit

  • 750 gr spinaq i ngrirë
  • 125 ml krem kosi
  • 1-2 lugë parmixhan
  • 2 thelpinj hudhër
  • Kripë
  • Piper
  • Vaj

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Shkrihet spinaqi dhe kullohet nga uji, në një tigan nxehet vaji, shtohet spinaqi dhe skuqet.

Pastaj shtohet gjysma e shumë së planifikuar e kremit, parmixhani dhe hudhra.

Shtohet kripa, pluhuroset me piper të zi dhe përzihet mirë, kjo përzierje hidhet në pjatë metalike, hidhet pjesa tjetër dhe piqet disa minuta në furrë të nxehtë në një temperaturë prej 200 gradë celsius. Shërbehet e ngrohtë.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

The post Spinaq i pjekur me krem kosi appeared first on Kuzhina Shqiptare.


Huazuar nga

Check Also

Pispili tradicional me presh – Balkanweb.com

Nga: ZONJA KATERINA3-4 qepë të njoma500 gr presh3 gota miell misri2 gota qumësht2 tufëza koper1 …

%d bloggers like this: