Saturday , January 19 2019
Home / Sport / Shqipëria “ngec” te Shabani, talenti s’vjen në Kombëtare

Shqipëria “ngec” te Shabani, talenti s’vjen në Kombëtare

[ad_1]

Kombëtarja e Shqipërisë, por edhe ajo e Kosovës kishin vënë nën radarë talentin shqiptar të Bayern Munchen, Meritan Shabani, ndërsa kjo përpjekjeje ka rezultuar e kotë.

Lojtari ka “injoruar” kërkesat e ardhura nga të dyja Kombëtaret dhe tashmë ka zgjedhur të luajë dhe të përfaqësojë Gjermaninë.

Shabani debutoi me fanellën e “panzerave” në takimin miqësor mes Gjermanisë U20 dhe Holandës U20.

Qdawdwa 470x287
Qdawdwa 470×287

Ka qenë vetë futbollisti, i cili ka postuar një foto në “Instagram” duke treguar edhe njëherë se Gjermania  është  Kombëtarja që e ka bindur për të ardhmen.

(n.m/BalkanWeb)

[ad_2]
Source link

Check Also

Ronaldo i ‘zhytur’ në pasuri, ja sa pritet të fitojë në 2019

[ad_1] TIRANË Lojtari dhe fantazisti i Kombëtares së Portugalisë, Kristiano Ronaldo me shumë gjasa do …