Sunday , January 20 2019
Home / Lajme nga Shqipëria / Shpërndanin kokainë, arrestohen dy shqiptarët në Itali

Shpërndanin kokainë, arrestohen dy shqiptarët në Itali

Karabinierët i ndiqnin prej kohësh, ishin të dyshuar për shpërndarje droge tek adoleshentët. Ata që mbaheshin nën vëzhgim ishin dy shqiptarë të moshave 20 dhe 36 vjeç, të cilët janë arrestuar dje nga forcat e Karabinierisë italiane.

Shqiptarët u kapën në posedim të një sasie prej 7.4 gram kokainë, e cila është sekuestruar në cilësinë e provës materiale. Dy shqiptarët përfunduan në paraburgim në Karabinierinë e Viterbos.

(BalkanWeb)

Huazuar nga

Check Also

Faleminderit shqiptarëve!

TIRANE “Faleminderit shqiptarë” tingëllon e pabesueshme dhe një mrekulli ky falënderim i artikuluar nga buzët …