Saturday , January 19 2019
Home / Receta / Sallatё me qepё tё reja

Sallatё me qepё tё reja

[ad_1]

Pёrbёrёsit

  • 2 tufa qepё tё reja
  • 150 gr djathё
  • 2 decilitra kos
  • Gjysmё tufe majdanoz
  • Kripё
  • Piper

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Qepёt pastrohen dhe priten imёt me gjithё gjethe, shtohet kripё dhe lihet tё qёndrojё 10 minuta.

Shtohet djathi, kosi, majdanozi i copёtuar dhe piperi i zi.

Tё gjithё pёrzihen mirё dhe derisa tё shёrbehet qёndron nё frigorifer.

Ju bёftё mirё!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.çom është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë reçeta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, reçeta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin shtëpiak.

The post Sallatё me qepё tё reja appeared first on Kuzhina Shqiptare.

[ad_2]
Huazuar nga

Check Also

Sallatë me panxhar

[ad_1] NGA ZONJA KATERINA Perbërësit 5-6 panxharë, 200 gr kos të kulluar, 3 lgj majonezë, …