Sunday , October 21 2018
Home / Lajme nga Shqipëria / Referendum për dënimin me vdekje

Referendum për dënimin me vdekje

MAT- Kreu i PD, Lulzim Basha ishte dje në Mat, ku ka vizituar familjarët e tre viktimave të sulmit me armë në fshatin Shëlli, të tre punonjës të Bashkisë që ndodheshin në krye të detyrës. Kreu i demokratëve tha se kjo qeveri e ka katandisur vendin si mos më keq dhe krimi e ka pushtuar kudo.

I pyetur nga News24 dhe BalkanWeb nëse duhet të ekzistojë dënimi me vdekje në Shqipëri , Basha u shpreh se ky vendim i përket popullit, por kur PD të vijë në pushtet do bëjë referendum mbi ketë çështje.

Me gjithë këto ngjarje që po ndodhin a duhet të jetë dënimi me vdekje?

Basha: Kjo është një çështje që  i takon qytetarëve shqiptarë, por unë personalisht jam i gatshëm që këtë pyetje tja shtroj popullit shqiptar qoftë edhe si referendum në momentin që PD do marrë përgjegjësinë për të qeverisur vendin.

(d.d/BalkanWeb)

Huazuar nga

Check Also

Arrestimi i ish-deputetëve socialistë, vjen reagimi i parë nga PD

I pari nga radhët e PD që ka komentuar arrestimin e ish-deputetëve Socialistë, Arben Cuko …

%d bloggers like this: