Sunday , January 20 2019
Home / Lajme nga Diaspora / Projektligji për Diasporën sot në Bernë

Projektligji për Diasporën sot në Bernë

[ad_1]

Në Bernë sot mbahen konsultimet publike për projektligjin për Diasporën.

Këto konsultime do të mbahen duke filluar nga ora 14:00.

Për konsultime me pjesëmarrësit në këto tri tubime do të jenë të pranishëm deputetet nga Kuvendi i Republikës së Kosovës, Time Kadriaj, Nënkryetarja e Parë e Komisionit Parlamentar për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike si dhe anëtarët e këtij Komisioni, Fitore Pacolli, Doruntinë Maloku dhe Glauk Konjufca.

Nga Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike merr pjesë Zëvendësministri Faruk Nura, zyrtarët Ejup Kamberi dhe Besim Berisha, ndërsa nga Zyra e Kryeministrit, Mentor Borovci, Drejtor i zyrës ligjore në ZKM.

Sipas ftesës së Ministrisë së Diasporës dhe Investimeve Strategjike, gjatë tri ditëve konsultime në lidhje me projektligjin, sot konsultimet zhvillohen në Ambasadën e Kosovës në Bernë, ndërsa nesër pritet të mabhet ë njëjta ngjarje në Konsullatën e Kosovës në Cyrih.

The post Projektligji për Diasporën sot në Bernë appeared first on Albinfo.

[ad_2]
Source link

Check Also

Vritet një shtetas nga Maqedonia në Zvicër

[ad_1] Në Rüti ZH, një person i panjohur ka qëlluar me disa të shtëna në …