Monday , January 21 2019
Home / Lajme nga Maqedonia / Një rrugë në Prishtinë do të mbaj emrin e heronjve nga Kumanova, ”Arbnor e Astrit Dehari”

Një rrugë në Prishtinë do të mbaj emrin e heronjve nga Kumanova, ”Arbnor e Astrit Dehari”

[ad_1]
Në Kuvendin Komunal të Prishtinës, ka miratuar sot propozimi për riemertimin e rrugës “Çlirimi”.
U vendos që kjo rrugë që gjendet afër spitalit në drejtim të Rrugës B të quhet “Arbënor e Astrit Dehari”.
Të dy vëllezërit kishin qenë aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje. Përderisa Arbënori u nda nga jeta në moshën 28 vjeçare katër vjet më parë, Astriti vdiq më 2016 në qendrën e paraburgimit në Prizren.
Arbënori dhe Astrit Dehari janë bijtë e veprimtarit të njohur nga Sllupçani i Kumanovës, Avni Dehari.

[ad_2]
Source link

Check Also

VMRO-DPMNE akuzon pushtetin se nuk ndërmerr asgjë për ndotjen e ajrit

Partia maqedonase opozitare OBRM-PDUKM, përmes një kumtese për media thekson se LSDM dhe Zoran Zaev …