Monday , October 22 2018
Home / Lajme nga Shqipëria / Mirënjohje veprës së përjetshme

Mirënjohje veprës së përjetshme

TROPOJE- Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka  nderuar shtatoren e Azem Hajdarit në qytetin e tij të lindjes , Tropojë.

Përmes një postimi në Facebook, Meta thotë se kontributi dhe vepra e përjetshme e udhëheqësit të ‘Lëvizjes Studentore’ solli pluralizmin politik dhe demokracinë në Shqipëri

“Në vendlindjen e Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari, për t’u përulur me respekt e mirënjohje të veçantë ndaj veprës së përjetshme të udhëheqësit të ‘Lëvizjes Studentore’, që solli pluralizmin politik dhe demokracinë në Shqipëri.”- ka shkruar Meta.

(BalkanWeb)

 

Huazuar nga

Check Also

Të lidhur me bandën e “Avdylajve”

“Lidhjet e Avdylit me Edi Ramën janë të faktuara. Ka video që tregojnë lidhjet e …

%d bloggers like this: