Monday , January 21 2019
Home / Lajme nga Maqedonia / Ish ushtari i UÇK-së: I njoh ato shqipfolës në MPB që më qujtën terrorist

Ish ushtari i UÇK-së: I njoh ato shqipfolës në MPB që më qujtën terrorist
Në profilin e tij në facebook ka reaguar ish ushtari i UÇK-së, Rafedin Bafqari ku i mllefosur ka treguar arsyet që sipas tij nuk i është dhënë liçenca si dedektiv privat. Ai gjithashtu ka plasuar një dokument ku thotë se është vetëm një pjesë nga dokumenti në të cilin vërtetohet se telefoni i tij është i përgjuar.

Më posht keni reagimin e tij:

“Une mora shperblimin nga partia te ciles i takoj dhe per te cilen kam kontribuar aq sa kam mundur dmth nga BDI-ja.Pas aplikimit per liçenc per Detektiv Privat,nga te punsuarit Shqipfoles ne MPB mora pergjigje negative edhe pse i plotesoj te gjitha kushtet per kete liçenc,sipsa ligjit prej dites qka aplikon ne afat prej 5 dit pune duhet te maresh pergjigje.Une mora pergjigje negative pas 2 muajsh e gjys.Thash ta bej nje ankese ne komisionin e shkalles se dyt por se kisha llogarit se njerezit anojn ga pushteti jo nga drejtesia dhe perseri mora pergjigje negative pa asnje lloj baze ligjore.Se di qka pritni tash prej meje ju qka keni gisht ne kete:tju levderoj,tju gjunjezohem apo te behem i ndegjueshem apo mos ju shaj ma.Sigurimi shteteror dosjen ma kishte ba hallakam,me e keqja te punesuarit ne DBK-n e famshme me te cilet njehemi shume mire 2-3 Shqipfoles.Eshte e vertet ajo qka keni than ju se une qenkam terorist,por keni haruar se une jam “TERORIST I 2001-shit tashme i AMNESTUAR.Kan haruar se une kam punuar 14 vite ne MPB.Per tju vertetuar sa i paster jam une,keni foton me posht te njerit nga shume pergjimet e mija.Per çudi ska asnje akuze ndaj meje. Per fund ju 2-3 Shqipfolsa ne MPB te cilet keni gisht ne kete RROBT JUA ****.Me cilen fytyre do te takoheni nese me mu.Apo mendoni se Rreskun tim e keni ju ne dore a. Tash nisni si e keni zakon me kercenime,me montime me shpifje kunder meje.”

Huazuar nga

Check Also

VMRO-DPMNE akuzon pushtetin se nuk ndërmerr asgjë për ndotjen e ajrit

Partia maqedonase opozitare OBRM-PDUKM, përmes një kumtese për media thekson se LSDM dhe Zoran Zaev …