Monday , October 22 2018
Home / Teknologji / Instagram teston një mënyrë të re shfletimi

Instagram teston një mënyrë të re shfletimi

Mënyra sesi shfletoni në historitë e Instagram me shumë gjasa do të bëhet në mënyrën e vetme sesi navigoni nëpër postimet e rrjetit social të fotografisë.


Një imazh një publikuar në internet që ngjan me një screenshot të Instagram thotë: “Prekni postimet ashtu siç veproni me historitë.”

Për TechCrunch Instagram konfirmoi se po kryen disa testime duke implementuar stilin e historive edhe në seksionin “Explore.”


Në lidhje me implementimin e saj në faqen kryesore, Instagram tha se aktualisht kjo nuk është në planet e kompanisë.

Ky stil i zhvilluar nga Snapchat, thjeshtëson mënyrën e shfletimit me vetëm një prekje të ekranit.

Gjithashtu përdoruesit do të shohin postime me ekran të plotë pa qenë nevoja të zmadhojnë me dy gishta. /PCWorld Albanian


Huazuar nga

Check Also

Google shkëput Chrome dhe Search nga Androidi në Evropë

Google zyrtarisht hoqi dorë nga kufizimet ndaj prodhuesve të telefonëve Android pas një përplasjeje disavjeçare …

%d bloggers like this: