Sunday , January 20 2019
Home / Sport / Duhet të fitojmë me Poloninë, ja çfarë më kërkoi Mancini

Duhet të fitojmë me Poloninë, ja çfarë më kërkoi Mancini

[ad_1]

Lorenzo Insigne po shijon pozicionin e tij të ri te Napoli he beson se mund të bëjë të njëjtin impakt tek Italia në Nations League ndaj Polonisë.

“Ndaj Polonisë është një ndeshje shumë e rëndësishme dhe duhet ta fitojmë me çdo kusht,” shprehet sulmuesi i Napolit për Rai Sport.

“Jemi duke punuar për të qenë gati, por e dimë se nuk do të jetë e lehtë. Polonia është një ekip i mirë, por Italia është e fortë dhe nesër do të mundohemi të marrim tre pikët.

“Ishte ndeshja e parë me Chiesa dhe Bernardeschi dhe megjithëse nuk morëm rezultatin që donim, punuam shumë për të luajtur futboll të bukur.

“Trajneri më kërkoi të luaja në atë pozicion të ri. I thashë se do ta provoja dhe më shijoi shumë. Trajneri më kërkoi të bëja më pak sakrifica në mbrojtje dhe të fokusohesha te sulmi.”


[ad_2]
Source link

Check Also

Ronaldo i ‘zhytur’ në pasuri, ja sa pritet të fitojë në 2019

[ad_1] TIRANË Lojtari dhe fantazisti i Kombëtares së Portugalisë, Kristiano Ronaldo me shumë gjasa do …