Monday , October 22 2018
Home / Lajme nga Kosova / Digjet mali në Suhodoll të Mitrovicës, policia jep detaje

Digjet mali në Suhodoll të Mitrovicës, policia jep detaje

Një pjesë e malit në Suhodoll të Mitrovicës është përfshirë nga zjarri, të shtunën.

Zëvendëskomandanti i Policisë së Kosovës për veriun e Mitrovicës, Besim Hoti, i ka thënë Telegrafit se banorët e zonës përreth, kanë djegur shkurret dhe pastaj zjarri ka dalë jashtë kontrollit duke marrë masë me të gjerë.

Hoti ka konfirmuar, se në vendin e ngjarjes kanë dalë Policia dhe Zjarrfikësit, dhe janë duke e lokalizuar zjarrin.

Sipas tij, ndezja e zjarrit nuk ka të bëjë me ndonjë aktivitet kriminal, apo etnik./Telegrafi

Source link

Check Also

Kërcënohet kreu i komunës së Mitrovicës – TV KLAN

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri është kërcënuar me vdekje. Kërcënimi ndaj …

%d bloggers like this: