Saturday , January 19 2019
Home / Lajme nga Maqedonia / Digjen dhjetëra automjete në Lisiçe të Shkupit

Digjen dhjetëra automjete në Lisiçe të Shkupit

[ad_1]
Portali Sudstvo raporton se dhjetëra automjete, të parkuara afër një kanali, janë përfshirë nga flakët në Lisiçe të Shkupit.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe zjarrfikësit për të shuar zjarrin, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Raportohet se edhe një helikopter policor ka ofruar ndihmë për të shkuar zjarrin.

Jozyrtarisht, zjarri ka shpërthyer pranë një lëndine me barë të thatë. Në këtë tentim për të shuar zjarrin kanë dalë edhe qytetarët.

[ad_2]
Source link

Check Also

VMRO-DPMNE akuzon pushtetin se nuk ndërmerr asgjë për ndotjen e ajrit

Partia maqedonase opozitare OBRM-PDUKM, përmes një kumtese për media thekson se LSDM dhe Zoran Zaev …