Monday , October 22 2018
Home / Lajme nga Maqedonia / Bogojeski: Jemi në trysni të madhe sepse mbështetëm referendumin

Bogojeski: Jemi në trysni të madhe sepse mbështetëm referendumin
Petar Bogojeski, zv. sekretar i përgjithshëm i VMRO-DPMNE-së, deklaron për javoren Fokus se janë në trysni të madhe të gjithë ata që e kanë mbështetur një qëndrim ndryshe nga ai zyrtar i partisë, për referendumin.

Sipas tij, është arritur te një polarizim dhe krizë e re identiteti, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Ai merr pjesë në konferencën “Perspektiva bullgare dhe evropiane: Referendumi në Maqedoni”, që organizohet në Sofje, Bullgari.

Sipas Bogojeskit, të dy palët kanë gabime në proces, qeveritarët që menduan se nuk do të hasin në probleme, si edhe opozitarët me etnonacipnalizëm dhe satanizim të Marrëveshjes së Prespës.

Huazuar nga

Check Also

U përfol se do t’i zë vendin Mickoskit, por u përjashtua nga VMRO-ja

Mitko Jançev është përjashtuar nga radhët e partisë të VMRO DPMNE-së. Ai mbante postin e …

%d bloggers like this: