Tuesday , October 23 2018
Home / Sport / Arsen Venger drejt PSG-së? Ja çfarë thonë mediat franceze

Arsen Venger drejt PSG-së? Ja çfarë thonë mediat franceze

Pas 22 viteve si trajner i Arsenalit, Arsen Venger vendosi të japë dorëheqjen nga pankina e “topçinjve”.
Pas më shumë se 5 muajve larg futbollit trajneri francez ka vendosur që të rikthehet në drejtimin e skuadrave. Sipas mediave franceze, Venger është shumë pranë klubit të PSG-së dhe pritet të marrë rolin e drejtorit të përgjithshëm.

Edhe trajneri i kampionëve të Francës, Tomas Tuchel duket se është pro marrjes së Arsen Venger si drejtor i klubit dhe beson se të dy së bashku do të bënin një punë të mirë në objektivin që ka klubi për të arritur në majat e futbollit europian.


Source link

Check Also

Foto/ Lionel Mesi shfaqet i “arnuar” pas dëmtimit në fundjavë

Lionel Mesi në sfidën e Barcelonës në fundjavë pësoi një dëmtim të rëndë dhe për …

%d bloggers like this: