Sunday , October 21 2018
Home / Lajme nga Kosova / ​Pacolli: Kosova është në rrugën e duhur të faktorizimit dhe fuqizimit ndërkombëtar

​Pacolli: Kosova është në rrugën e duhur të faktorizimit dhe fuqizimit ndërkombëtar

Shefi i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Apacolli ka theksuar se flamuri i Kosovës u vendos me krenari në Armeni, përkrah flamujve të tjerë të vendeve anëtare të Organizatës së Frankofonisë.

“Flamuri i Kosovës u vendos me krenari në Armeni përkrah flamujve të tjerë të vendeve anëtare të Organizatës së Frankofonisë.  Republika e Kosovës është në rrugën e duhur të faktorizimit dhe fuqizimit ndërkombëtar”, ka shkruar Pacolli në Facebook.

Source link

Check Also

Policia e Kosovës konfirmon sulmin ndaj pelegrinëve serbë në Istog

Gjatë ditës së sotme në fshatin Studenicë të Istogut janë sulmuar autobusët me pelegrinë serbë. …

%d bloggers like this: