Wednesday , November 14 2018
Home / Sport

Sport

U “shkarkua” nga Juventusi, Higuain kërkon hakmarrje

Gjashtë trofe, 105 ndeshje dhe 55 gola nuk mjaftuan për të mbajtur Gonzalo Higuainin në Torino për të tretin sezon radhazi. Në verën e këtij viti, argjentinasi u “shkarkua” nga Juventusi dhe ndihmoi këtë të fundit të orkestronte një mega-shkëmbim me Milanin, ku u përfshinë Leonardo Bonuçi dhe Matia Kaldara. …

Read More »

Ky nuk është bejsboll, por futboll!

Dorados, skuadra që drejtohet nga Diego Armando Maradona, e mbylli sezonin e rregullt të Divizionit të dytë në Meksikë në vendin e shtatë dhe në play off do të luajë ndaj Mineros, një prej ekipeve më të forta. Por ajo që shqetëson ikonën e futbollit argjentinas nuk është rivali por …

Read More »

Milani sot është me fat, Ronaldo i bën një nder të madh

Ndeshja Milan-Juventus që do të luhet të dielën në mbrëmje në “San Siro” është e destinuar të vendosë disa rekorde. Klubi kuqezi do të ketë të sigurt rekordin e arkëtimeve nga kjo sfidë e vlefshme për javën e 12-të të Serisë A. Nëse në mesjavë Interi vendosi rekordin e 5.9 …

Read More »

Kjo është gjëja që admiroj më shumë te Mourinho

Sot pasdite do të luhet derbi i Manchesterit në Premier League, me skuadrën e City që pret fqinjët e United, në një përballje që konsiderohet spektakolare. Trajneri spanjoll Pep Guardiola, duke folur për këtë sfidë, ka vlerësuar kolegun e tij të United, Jose Mourinho. Sipas Pep, portugezi ka arritur të …

Read More »

Shqiptarja shpallet atletja më e mirë evropiane në Greqi

GREQI Elina Xhengo, 16-vjeçe, është shpallur atletja më e mirë Europiane për muajin tetor. Me origjinë korçare, lindur e rritur në Halkidiki, 16-vjeçarja Elina Xhengo nderon sot gjithë Greqinë, përderisa garon me ngjyrat e vendlindjes dhe jo të origjinës. Lajmi ka bërë bujë në median greke, madje programi “To kuti …

Read More »

Juventus ofron 3 lojtarë tek United për të marrë Paul Pogba

Juventus është gati të lëvizë çdo gur për të bërë të mundur rikthimin në Serinë A të mesfushorit francez Paul Pogba. Dashuria që tifozët bardhezinj treguan për kampionin e botës në ndeshjen e kthimit të Champions League këtë mesjavë ishte një tjetër sinjal se dyert e skuadrës së Juventusit janë …

Read More »