Tuesday , October 23 2018
Home / Receta

Receta

Karrotё dhe rrikё turshi

Pёrbёrёsit 300 gr karota 300 gr rrikё tё bardhё  1 tufё majdanoz Kripё Piper Vaj uthull Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o …

Read More »

Tortë me lajthi e çokollatë – Receta + Fotografi

Perbersit: 150 gr gjalpë100 gr kakao5 lugë gjelle sheqer4 lugë gjelle lajthi të bluara3 lugë gjelle miell1 pluhur pjekurinashDressing:100 ml qumësht100 ml lëng portokalliKremi:700 ml ajkë për gatim200 gr çokollatë me lajthi200 gr cokollatë gatimi3 lugë gjelle lajthi të bluara. Pergatitja: Të bardhët e vezëve rrahini bashkë me …

Read More »

Oriz me perime

Përbërësit 300 gr oriz 4 lugë vaj Kripë Perimet të përziera 1 vezë e zier Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i …

Read More »

Byrek me presh – Balkanweb.com

NGA ZONJA KATERINAPërbërësit 1.2 kg presh1 filxhan qumësht150-200 gr djathë të bardhë2-3 kokrra vezë3 lgj vaj ulliri2 lgj margarinëKripë, piper i zi1 pako petaPergatitjaFillimisht grijmë hollë preshin dhe e lemë në një tigan me pak vaj ulliri dhe ½ e filxhanit të qumështit, të mbuluar me kapak që të zbutet. …

Read More »

Lakra të ziera me mish viqi

Përbërësit 7 copa mish i freskët 1 kokë lakër 2 qepë 2 karrota 4 lugë salce domatesh apo hajvar kripë piper i kuq Piper te zi pak vaj Hapat Së pari qërojme qepen, karrotat dhe i presim Në tenxheren ku do të ziejme lakrat, vendosim vajin dhe hedhim perimet e …

Read More »

Sallate me kastraveca dhe kos – Receta + Fotografi

Përbërësit: 3 kastraveca2 thelpinj hudhër1 lugë gjelle gjethe mente225 gram kos1 lugë gjelle vaj ulliriKripë. Përgatitja: Qëroni kastravecat dhe prejini në feta të holla. Miksojini në një tas mesatar sëbashku me hudhrat e grira.Vendosni në një tas tjetër një shtresë me kastraveca dhe spërkateni me pas kripë. Ndiqni …

Read More »

Supë me griz

Përbërësit: 1 l ujë 1 kubëz prej mishi të pulës 1 karrotë Melmesa Xhenxhefil Toptha miell misri Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme The post Supë me griz appeared first on Kuzhina Shqiptare. Huazuar nga

Read More »

Fasule me speca – Receta + Fotografi

Perbersit: 1 kg speca të pjekur500 gr fasule të bardha2 qepë3 thelpinj hudhre2 lugë gjelle pure domateshvaj ullirikripë dhe piper i zi. Pergatitja:   Fasulet ziejini në ujë si zakonisht derisa të zbuten. Pastaj qepët e grira imët fërgojini në vaj ulliri. Specat qërojini, largojuni farat dhe pritini …

Read More »

Pispili tradicional me presh – Balkanweb.com

Nga: ZONJA KATERINA3-4 qepë të njoma500 gr presh3 gota miell misri2 gota qumësht2 tufëza koper1 tufëz majdanoz1 tufëz nenexhik2-3 lgj vaj ulliri1 lgj gjalpëKripë, piper Presim hollë qepët e njoma dhe preshin, kryesisht pjesët jeshile. I vendosim në një tas ku shtojmë koperën, majdanozin, nenexhikun, miellin e misrit, qumështin, pak …

Read More »