Wednesday , November 14 2018
Home / Lajme nga Bota

Lajme nga Bota

SHBA : 20 Presidentët më të vlerësuar, sipas shkencëtarëve politikë amerikanë

SHBA : 20 Presidentët më të vlerësuar, sipas shkencëtarëve politikë amerikanë Nga Beqir SINA, Washington D.C 24312692_1706213842776862_1859571698256988499_n.jpg WASHINGTON D.C: Renditjet presidenciale kanë tendencë të jenë subjektive dhe ndarëse, por ato gjithashtu ofrojnë një informacion të vlefshëm se si pikëpamjet historike të presidentëve evoluojnë me kalimin e kohës. Në një sondazh …

Read More »

“Rilindja” e Edi Ramës, për një Shqipëri tjeter, ka dështuar! Nuk është kjo Shqipëria që duan shqiptarët!

“Rilindja” e Edi Ramës, për një Shqipëri tjeter, ka dështuar! Nuk është kjo Shqipëria që duan shqiptarët! Nga Beqir SINA Edhe, Maduro i Venezuelës e pranon se modeli i tij socialist ka dështuar “Rilindja” social-komuniste për një rend të ri botëror internacionalist dështoi jo vetëm në Shqipëri, por edhe në …

Read More »

Kërkohet Adea Shabani nga Maqedonia, e cila ka humbur në Los Anxheles, California javën e kaluar

Kërkohet Adea Shabani nga Maqedonia, e cila ka humbur në Los Anxheles, California javën e kaluar Nga Beqir SINA – New York LOS AGELOS CA : Departamenti i Personave të Humbur “Missing Person”, i Policisë së Los Angelosit, në një njoftim të saj, për publikun ju lutet të gjithë mediave …

Read More »

Maqedoni :Qeveria do të angazhojë ekspert ndërkombëtarë për të zbardhur rastin e “Kumanovës”

Saliji: Hetim ndërkombëtar për “Kumanovën”, i mundur03 NOVEMBER Qeveria do të angazhojë ekspert ndërkombëtarë për të zbardhur rastin e “Kumanovës”, thotë Ministri i Drejtësisë Bilent Saliji. Sikurse kolegu i tij nga Ministria e Punëve të Brendshme, as Saliji nuk jep afat se kur ekspertët e huaj do të fillojnë me …

Read More »