LAJME NGA DIBRA

Përurohet në Dibër e Madhe, portreti i Branko Manojlovskit

Përurohet në Dibër e Madhe, portreti i Branko Manojlovskit Beqir SINA New York Kryetari i Këshillit të Komunës, z. Bashkim Mashkulli, bëri përurimin e portretit...

Ju pershendsim- Qerim Sula-Këndojnë pushkët nëpër kulla

Apel per Ndihma

Komuniteti shqiptar i Teksasit – dërgon ndihma për familjet në nevojë...

fotografit mund ti perzgjidhni nga facebook beqir sina https://www.facebook.com/beqir.sina/media_set?set=a.1169117416486510.1073743402.100001647878982&type=3 Komuniteti shqiptar i Teksasit - dërgon ndihma për familjet në nevojë në Kosovë Beqir SINA - New...

Kronika e Zeze

Lajmerim..

Neser, e diel 7/10/2016 nga ora 7pm-10pm do te jet funerali per te ndjerin Nezir Maqellara. Staten Island New York. Ngushellime familjes per kete dhimbje...

Opinione

Shqiptarët e Amerikës në zgjedhjet presidenciale 2016! në SHBA

Shqiptarët e Amerikës në zgjedhjet presidenciale 2016! në SHBA Beqir SINA - New York Shqiptarët e Amerikës, të cilët për hatër të së vërtetës nuk kan...

SHBA Presidencialet 2016 – Cleveland – Ohio – Konventa Kombëtare Republikane

SHBA Presidencialet 2016 - Cleveland - Ohio - Konventa Kombëtare Republikane Beqir SINA - New York “Të lumtur së bashku” : këndohet në ditën e...

Harta Ruse: Ohri, Shkupi, Dibra….pjesë e Shqipërisë

Harta e mëposhtme është publikuar në rrjetet sociale, ndërsa është shfaqur si hartë e vjetër, e cila sipas publikuesve të fotos është hartë ruse. Përveç...

Rusi, propozon mbajtjen e një “Simposiumi mbi historinë e Dibrës dhe kësaj treve “

Rusi, propozon mbajtjen e një "Simposiumi mbi historinë e Dibrës" dhe kësaj treve “ Beqir SINA New York “Dibranët sot janë zgjuar, dhe me plot të drejtë, kërkojnë të...

Intrevista

Intelektualët Dibranë me gojë mbyllur me dry

Bisedë nga larg me Dibranin Bujar Kapexhiu Të shoh nga larg mëmëdheut çdo ditë Bujar Kapexhiu. Të shoh në kryefaqet e gazetave me lapsin që...
advertise_here