Home / Lajme nga Dibra / Arben Agolli ja uron fitoren Ruzhdi Latës

Arben Agolli ja uron fitoren Ruzhdi Latës

Arben Agolli ja uron fitoren Ruzhdi Latës.

Në frymën e qytetarisë dhe civilizimit dibran, sot një ditë pas zgjedhjeve lokale, kandidati për kryetar komune nga rradhët e Aleancës për Shqiptarët, z.Arben Agolli përmes një vizite në zyrën e tij në komunë, uroi kundërkandidatin e tij Ruzhdi Lata për fitoren me çka z.Agolli i dëshiroi sukses në punën e tij në katër vjetët e ardhëshme.Te dy, z.Lata dhe z.Agolli, në prani të miqve që kishin ardhur për t’ja uruar z.Lata fitoren me një qytetari që karakterizon dibranin, biseduan edhe për të ardhmen dhe i ofruan njëri tjetrit bashkëpunim për të mirën e Dibrës dhe dibranëve.

Goni Vojnika thote se :”Kjo eshte madheshtia e Dibres. Urime per keta dy bura te medhej. Kete mesazh duan ta degjojne dibranet, se ne fund te fundit te gjithe jane vellezer mes veti. Doktorit i deshirojme pune te mbare ne profesion ndersa Kryetarit pune te mbare ne permbushjen e premtimeve. Zoti u dhente jete, shendet dhe energji…”/B.Sina/

Check Also

SHBA : 20 Presidentët më të vlerësuar, sipas shkencëtarëve politikë amerikanë

SHBA : 20 Presidentët më të vlerësuar, sipas shkencëtarëve politikë amerikanë Nga Beqir SINA, Washington …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shqip Radio - Dukagjini.com
%d bloggers like this: