Friday , October 19 2018
Home / Lajme nga Diaspora / Basketbollisti dibran në Amerikë, stërvitet te Denver Nuggetse NBA

Basketbollisti dibran në Amerikë, stërvitet te Denver Nuggetse NBA

Basketbollisti dibran në Amerikë, stërvitet te Denver Nuggetse NBA

Jaren Sina, basketbollisti shqiptar që po bën karrierë në Amerikë, ka arritur edhe një sukses të madh përtej oqeanit.

Fundori organizativ ka nisur të stërvit me skuadrën e NBA-së, Denver Nuggets.

Në fakt, lojtari është zgjedhur prej ekipit amerikan si lojtar provues dhe mund të nënshkruajë kontratë të rregull, nëse ua mbush mendjen stafit teknik.

Basketbollisti 23-vjeçar është përzgjedhur për në provën e quajtur “Draft workout”, i cili mbahet para se të zgjedhën lojtarët prej Draftit.

Ai me këtë rast ka pohuar se është i kënaqur me mundësinë e dhënë dhe do të përpiqet që të shfaq perofmancë të mirë gjatë kësaj kohe.

Ndryshe, Sina sezonin e kaluar ka pasur një mesatare prej nëntë pikëve, tre kërcimeve dhe katër asistimeve për skuadrën universitare George Washington Colonials.

Check Also

Liga e Biznesit 2018-2019, një traditë që kompleksi “Loku” respekton çdo vit!

Edicioni i tretë i “Ligës së Biznesit” (pra, 2018-2019) – kompeticion ky që po zhvillohet …

Komentoni

%d bloggers like this: