Saturday , October 20 2018
Home / Kronika e Zezë / Visar Marke, nga Dibra e Madhe, në një aksidet me motoçikletë ka humbur jetën në SHBA

Visar Marke, nga Dibra e Madhe, në një aksidet me motoçikletë ka humbur jetën në SHBA

Visar Marke, nga Dibra e Madhe, në një aksidet me motoçikletë ka humbur jetën në SHBA

PHOENIX ARIZONA -.Visar Marke, nga Dibra e Madhe, me banim në Arizona, simbas medias sociale ka humbur jetën në një aksidet me motoçikletë në një nga rrugët kryesore të Arizonës në SHBA.

Visari e kishte publikuar disa ditë më parë në rrjetin social Facebook, motorçikletën e kuqe dhe si çdo i ri edhe ai krenohej me të, por ja që mjerisht për fat të keq, kjo motorçikletë duket se ja mori jetën.

Janë me qindra shokët e miqt e tij nga mbarë SHBA, Dibra e Madhe dhe vendet e tjera të Europës, që me mesazhet e tyre të ngushëllimiit po luten për këtë djalë të ri dhe për familjen që të bëjë durim dhe Zoti t’i japë forcë me e përballu këtë hidhërim të thellë.

Fotografia, e publikuar është marrë nga rrjeti shoqëror Facebook, dhe thuhet se ka qenë fotografia e fundit e vendosur në statusin e profilit të tij

Por, megjithëse Policia, deri tani nuk e ka shpërndar me emër motoçiklistin, i cili u vra të martën mbrëma në një aksident që përfshiu edhe një automjet tjetër në Phoenix – Arizona, disa mesazhe ngushellimi që vijnë nga media sociale Facebook, miqt dhe shokët e tij, kan nxjerrë emrin e tij, pa dhënë sqarime se si ka ndodhur aksidenti.

Mirëpo, në se është i njëjti aksident, i cili është pa ëmër në një raporti të policisë,thuhet se, përplasja ndodhi rreth orës 7:45 të darkës, së martë në njërën prej rrugve kryesore që futesh për në Phoenix me hyrje nga veriu i saj.

Sipas Departamentit të Policisë Phoenix, thuhet se një motorrciklet ngyrë e kuqe – Honda CBR 600, e cila është goditë nga një makinë private, duke manovruar korsinë për në veri, të qytetit për nga ana e majtë në të djathtë të korsisë, ka qenë fatale për drejtuesin e saj.

Autostrada, tha policia u mbyll në të dy drejtimet për rreth dy orë, mbasi ekipet e urgjencës, policisë dhe zjarrfiksit kanë qenë në vendin e ngjarjes,

Motori thuhet se u përplas me një SUV dhe se përplasja ka qenë fatale për drejtuesin e motocikletës.

Motoçiklist, i identifikuar jo simbas raporteve zyrtare , mbasi poliicia ende nuk ka dhënë emrin e personit, por nga miqt dhe shokët e tij , i cili besohet të jetë një djalë i moshë 21-30 vjeçar nga Phoenix – Arizona, vdiq në vendngjarje nga aksidenti./B.Sina/

Check Also

Ia pret kokën gjyshes gjatë faljes, krimi makabër që tronditi Zvicrën

Disa orë më vonë, Policia Kantonale e Cyrihut arrestoi një 19-vjeçar në Aeroportin në Kloten. …

Komentoni

%d bloggers like this: