Tuesday , October 23 2018
Home / Lajme nga Diaspora / 17-vjeçari shqiptar mes 160 më të mirëve të SHBA

17-vjeçari shqiptar mes 160 më të mirëve të SHBA

17-vjeçari shqiptar mes 160 më të mirëve të SHBA
By voal.ch | August 4, 2016
Genty+Daku
FacebookTwitter

Ai është djali i dy emigrantëve shqiptarë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por ja ka dalë të shkëlqejë duke përfunduar maturën me medalje ari dhe duke u renditur në 160 më të mirët e SHBA-së.
Quhet Genty Daku dhe është 17 vjeç. Djali me origjinë shqiptare pritet që në vjeshtë të fillojë studimet në Harvard, ndërkohë në dy verat e fundit, ka kontribuar në Shqipëri, duke mbledhur fonde që fëmijët të mësojnë anglisht në një kamp veror në Radomirë të Dibrës.

Rasti i Gentyt ka nisur të shpërndahet në rrjetet sociale, si shembull i suksesit dhe model për bashkëmoshatarët e tij.

Check Also

Intel mohon raportimet për anulimin e arkitekturës 10 nanometër Cannon Lake

Çipet 10 nanometër të Intel me emrin e koduar Cannon Lake duhej të kishin mbërritur …

Komentoni

%d bloggers like this: