Tuesday , November 13 2018
Home / Kulture / TV show “The Rundown” : Rita Ora me gazetarin Amerikan, ai i tregon Tattoon me shqiponjen dykrenare

TV show “The Rundown” : Rita Ora me gazetarin Amerikan, ai i tregon Tattoon me shqiponjen dykrenare

TV show “The Rundown” : Rita Ora me gazetarin Amerikan, ai i tregon Tattoon me shqiponjen dykrenare

Beqir SINA MË 17 KORRIK 2016 NË ORA: 15:19

Rita Ora dhe Mike AdamRita Ora merr propozim për martesë nga gazetari korçar ne Amerike Mike Adam që e interviston

Bridgeport Connecticut : (July 17, 2016)- Propozim nga një shqiptar nga Korça. Kjo është ajo çfarë ka ndodhur gjatë intervistimit të këngëtares Rita Ora, ku drejtuesi i emisionit Randown i cili është një shqiptar nga Korça, teksa ka propozuar këngëtaren shqiptare nga Kosova me pashaport britanike.

Simbas shtypit shqiptar, thuhet se ajo ka mbetur e habitur nga fakti që kjo gjë bëhej nga një shqiptar, ndërsa ky i fundit i prezanton Ritës edhe tatuazhin që kishte në gjoksin e tij që ishte një shqiponjë.

Këngëtarja, Rita Ora, thuhet e cila pak kohë më parë ka deklaruar se nuk është në lidhje me askënd dhe për të dashur ajo do të donte të gjente një shqiptar.
Por ndoshta tani ajo duket se e”’gjeti” edhe shqiptarin e deshiruar! qe do t’ja rrembeje asaj zemren.

“Telelnovela” e propozimit të Rita Orës, ka ndodhur gjatë një interviste të realizuar për emisionin, Randown, me gazetarin Mike Adam – aty ku Rita Ora nga Kosova, ka marr pa pritur një propozim martese nga vet prezantuesi i këtij emisioni, i cili thotë se është shqiptar nga Korça.

Prezantuesi, i cili është i njohur tek shqiptarët e Amerikës, si Make Adams madje i prezanton Rita Ores , tatun e zezë me Shqiponjën me dy krena në gjoksin e tij.

Një moment ky sa i çuditshëm po aq edhe emocionues për Rita Oren e kapur “mat” ne befasine e porpozimit te ndenjave te perziera mes patriotizmit dhe dashurisë.

Michael Joseph Arroyo i lindur më 9 janar, 1985, i njohur më mirë me emrin e tij zyrtar të ditëlindjes Mike Adam (formerly Prolifik) është një gazetar i radio dhe televizionit amerikan personalitet, i artit Popstar! kulumnist në Revista, dhe ish-artist hip-hop.

Emisionet e tij mund të dëgjohen në 96.5 AMP Radio në Filadelfia, 92.3 AMP Radio në New York City, Wild 101 në Boise, Idaho, dhe LSP 107,5 në Greensboro, North Carolina.

Adami ishte për her të parë në një televizion program të muzikës si korrespondent duke prezantuar në VH1 Top 20 Video – Më pas ai kaloi në emisionin Countdown dhe Inside Edition, dhe është parë shpesh në rrjetetet e mdies sociale Music Choice.

Mike Adam është shqiptar nga Korça, prindërit e tij u arratisën mbas Luftës së Dytë Boterore me ardhjen ne pushtet të komunisteve dhe u vendosen Waterbury – Connecticut .

Rita Ora, e lindur ne Kosove, me pashaport britanike, është një nga këngëtaret më të suksesshme, aktore, dizajnere mode dhe një nga yjet me më shumë lidhje dhe ndikim në botë.
Reagiminin e Rita Ores mund ta shihni në këtë video.

Check Also

Octavio Paz dhe Elena Garro, historia e një dashurie të trishtë

Ka një mit rreth martesës së poetit meksikan Octavio Paz, nobelist i vitit 1990, dhe …

Komentoni

%d bloggers like this: