Tuesday , November 13 2018
Home / Receta / Magjitë e kuzhinave italiane dhe turke? Musaka-picë.. Share on Facebook Tweet on Twitter Post on Blogger Magjitë e kuzhinave italiane dhe turke? Musaka-picë

Magjitë e kuzhinave italiane dhe turke? Musaka-picë.. Share on Facebook Tweet on Twitter Post on Blogger Magjitë e kuzhinave italiane dhe turke? Musaka-picë

Përbërësit:

▪ 700 g patate
▪ 150 g proshutë
▪ 200 g kaçkavall
▪2 dl lëng domateje

Përgatitja:

Patatet qëroni, zieni, pritni në rrathë dhe rendisni në vaj në një enë rezistuese ndaj zjarrit.

Sipër patateve qitni lëngun e domateve nga shishja, pastaj rendisni proshutën, bluani kaçkavallin në rende dhe qitni origano.

Piqeni në furrë të ngrohur në 200 gradë.

Check Also

Shpesh e shkelim dhe nuk i kushtojmë vëmendje, por kjo bimë shëron shumë sëmundje! – Receta + Fotografi

Derisa shëtisim nëpër livadhe dhe pyje, zakonisht nuk i kushtojmë vëmendje asaj që e shkelim …

Komentoni

%d bloggers like this: