Tuesday , October 23 2018
Home / Teknologji / Note 7 me ekran të lakuar.

Note 7 me ekran të lakuar.

Gjatë kësaj vere pritet që Samsung të nxjerrë në treg telefonin më të ri Galaxy Note 7, i cili do të ketë dy versione. Versioni i parë do të jetë ai meekran normal ndërsa versioni tjetër do të jetë me ekranlakuar.

Telefoni që do të lansohet është me ekranlakuar dhe do të jetë pajisja e parë që i ndërrohet emri në Note 7, pasi modeli aktual ishte Note 5.

Note 7 besohet se do të ketëekran Quad HD me rezolucion 2560×1440 pixels. Ai do të operojë me procesorin Qualcomm Snapdragon 823.

Specifikat tjera do të përfshijë 6 gigabajt RAM memorie dhe 32 deri në 256 GB memorie të brendshme. Kjo pajisje pritet të ketë kamerë të njëjtë me Galaxy S7. Këtu do të përfshihet kamera ballore 5 megapixel dhe ajo kryesorja me 12 MP.

Samsung Galaxy Note 7 do të lansohet me sistemin operativ Android Marshmalloë më 2 gusht. Prodhimi i pajisjes do të fillojë në shtator.

Check Also

Samsung sjell versionin e ri të pajisjes së realitetit virtual HMD Odyssey+

Samsung përditësoi sot pajisjen e realitetit virtual Odyssey. Versioni i ri, Samsung HMD Odyssey+ premton …

Komentoni

%d bloggers like this: