Saturday , October 20 2018
Home / Lajme nga Dibra / Intelektualët dibranë: Hajnia e hapësirave publike në Dibër, krim i inkurajuar edhe nga kreu i komunës

Intelektualët dibranë: Hajnia e hapësirave publike në Dibër, krim i inkurajuar edhe nga kreu i komunës

Intelektualët dibranë dalin hapur duke drejtuar akuza dhe kritika të rënda ndaj pushtetit në Dibër dhe veprimeve të kryetarit të komunës Ruzhdi Lata.

Akuzat dhe kritikat kanë të bëjnë me masakrimin dhe sakatosjen e qytetit, shëtitoren e pllakëzuar dhe prerjen e gjithë drunjve dhe gjelbërimit, por nga ana e tjetër edhe uzurpimin kriminal të tokave dhe ndërtimeve të egra pranë liqenit.

Intelektuali i guxishëm dhe këshilltari i vetëm i pavarur në këtë komunë, Jakup Marku i cili ka thënë se po vazhdon shkatërrimi dhe hajnia e hapësirave publike në bregun e liqenit të Dibrës.

“Ne moment po vazhdon shkatrimi dhe grabitja e hajnia e hapsirave publike prane bregut te liqenit , ne vecanti ne pjesen e plazhit si nji kriminalitet i ri i nxitur e i inkurajuar nga struktura krimi dhe vete kryetari i komunes , problem per te cilin kam kerkuar sqarim ne seancen e parafundit te Keshillit te komunes. Hajnat e grabitqaret i jane hudhur si hijenat prese se tyre Dibres”, ka shkruar Marku. /INA

Por pas tij në rrjetet sociale kanë reaguar edhe emra të tjerë dibran.

Murat Koltraka JAKUP.iSHTE MENDUAR DHE PER GJELBRIMIN , PASI DISA DRUJ DEKORATIVE ME SE FUNDI ” I KISHIN MBJELLUR NE ”VAZO”..NJE INVSTIM I SAKATUAR TURPSHEM.

Dashamir Marku Otomano-bollshevikët vetëm me grabitje kanë ngritur pushtete.

Pemë në kazana nuk praktikojnë të mbjellin as qytete me potenciale e jo më një si ky i joni që ndërtoi bilivardin me strajcën e lupsarit.

Sazan Papraniku I RIU POET kerkon qe qyteti te mos e mallkoje. lexojeni : Qan qyteti i Dibrës

Qe sa ditë, qyteti i Dibrës përvajshëm qan…See more

Murat Koltraka
 Murat Koltraka JAKUP.iSHTE MENDUAR DHE PER GJELBRIMIN , PASI DISA DRUJ DEKORATIVE ME SE FUNDI ” I KISHIN MBJELLUR NE ”VAZO”..NJE INVSTIM I SAKATUAR TURPSHEM.
Dashamir Marku
 Dashamir Marku Otomano-bollshevikët vetëm me grabitje kanë ngritur pushtete.

Pemë në kazana nuk praktikojnë të mbjellin as qytete me potenciale e jo më një si ky i joni që ndërtoi bilivardin me strajcën e lupsarit.

Sazan Papraniku
 Sazan Papraniku I RIU POET kerkon qe qyteti te mos e mallkoje. lexojeni : Qan qyteti i Dibrës

Qe sa ditë, qyteti i Dibrës përvajshëm qanSee more

Sazan Papraniku
 Sazan Papraniku Qyteti i HASAN DEBRELI-Kalkuta e kallajxhinjeve…
Sazan Papraniku
 Sazan Papraniku URDHER I RERE nga ANADOLLI: O ta ndryshojme surratin e dibres ne debrede alias osmance, o zbresim nga novaku dhe e shperngulim deberliun nga ka ardhe (H.D.). Fakte turke qe dibranet sjane aspak ATDHETARE !

Check Also

Trajnim mbi mediat në Dibër

Rreth 50 nxënës nga shkolla e mesme “28 Nëntori” në Dibrë morën pjesë në trajnimin …

Komentoni

%d bloggers like this: