Saturday , October 20 2018
Home / Receta / E ëmbla Sangria e bardhë

E ëmbla Sangria e bardhë

Përbërësit: 1 gotë e vogël konjak, 3 lugë mjaltë, pak xhinxher i grirë, 1 limon ose lime i prerë hollë, 1 nektarinë e prerë në rrethorë, 1 shishe 750 ml verë e bardhë, ¼ gotë ujë i gazuar i ftohtë, akull.

Përgatitja: në një tas të madh përziejmë konjakun dhe mjaltin dhe e përziejmë derisa mjalti të shkrihet plotësisht. Shtojmë xhinxher dhe frutat dhe i lëmë në frigorifer për të paktën 2 orë. Para se ta servirim shtojmë verën dhe ujin e gazuar. E shërbejmë mbi kuba akulli.

Check Also

Lazanje me mish pule

Përbërësit: 4 fleta lazanje 1 ujë kripë vaj 150 gr mish pule Miell Veze Galet …

Komentoni

%d bloggers like this: