Tuesday , November 13 2018
Home / Lajme nga Dibra / Survejimi nga ajri në kufirin Maqedoni – Shqipëri në Dibër

Survejimi nga ajri në kufirin Maqedoni – Shqipëri në Dibër

Survejimi nga ajri në kufirin Maqedoni – Shqipëri në Dibër
Bota Sot | 29.10.2015 18:26
Share on facebookShare on tumblrShare on twitterShare on emailMore Sharing Services

Survejimi nga ajri në kufirin Maqedoni – Shqipëri në Dibër
DIBER : Ministria e Brendshme e Maqedonisë, ka konfirmuar të enjten pasdite, ka kryer mbikëqyrjen e kufirit në hapsirën ajrore midis Maqedonisë dhe Shqipërisë, në rajonin e Dibrës së Madhe.

Kreu i Qendrës për kontrollin e kufirit – perendimor Xhelal Lata ka then për axhensinë e lajmeve Makfax se monitorimi i hapsirës ajrore është bërë me helikopter të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Maqedonisë, dhe për këtë arsye është konstatuar se kufiri nuk ka probleme dhe se çdo gjë ishte normale.

Lata ka thënë po për Makfax-in, se Ministria e Brendshme e Maqedonisë, do të sigurojë kontroll nga ajri të kufirit, përgjatë zonës në kufirin e Maqedonisë me Shqipërinë./B.SinaImage.ashx/

Check Also

Zgjidhet Kryetari i Gjykates Themellore ne Diber per 4 vjetet e ardhshme.

Ne mbeledhjen e mbajtur sot (30.10.2018) nga Keshilli Gjyqesor Republikan, per Kryetar te Gjykates Themellore …

Komentoni

%d bloggers like this: