Tuesday , November 13 2018
Home / Kulture / Nga “Korabi” i Nju Jorkut, në Kopenhagë dhe Elbasan për të parë Shqipërinë

Nga “Korabi” i Nju Jorkut, në Kopenhagë dhe Elbasan për të parë Shqipërinë

Nga “Korabi” i Nju Jorkut, në Kopenhagë dhe Elbasan për të parë Shqipërinë

Pesë anëtarë të Klubit Futbollistik “Korabi”, në Neë York, do të udhëtojnë për në Kopenhagë të Danimarkës dhe në Elbasan, në Shqipëri, për të ndjekur dy ndeshjet e kombëtares kuqezi në kuadrin e kualifikimit për në Kampionatin Europian.

Pesë shqiptaro-amerikanët kuqezi të apasionuar dhe Kombëtares janë: Murat Mela, Alit Jani, Agim Fishta, Faton Papraniku dhe Adem Klloboçishta. Lajmin e ka dhënë për gazetën “Illyria” (www.illyriapres.com), gazetari Beqir Sina.

“Korabi” (fotografia lart) është një nga klubet më të vjetër dhe më të suksesshëm në aktivitetet sportive shqiptaro amerikane.
Për pamje nga aktivitetet sociale të këtij viti, të organizuara nga KF Korabi, në Staten Island (Shën Valentini dhe Pavarësia e Kosovës), mund të shkoni në shkrimin e mëposhtëm të gazetës “Illyria”.

Check Also

Festa e Shotës (VIDEO)

Qindra adhurues të valleve e këngëve shqipe kishin mërsyer të shtunën sallën Salmen në Cyrih …

Komentoni

%d bloggers like this: