Tuesday , November 13 2018
Home / Lajme nga Shoqata / Ju ftojmë të merrni pjesë në ngritjen e flamurit kuq e zi në Nju Jork më 28 Nëntor!

Ju ftojmë të merrni pjesë në ngritjen e flamurit kuq e zi në Nju Jork më 28 Nëntor!

Ju ftojmë të merrni pjesë në ngritjen e flamurit kuq e zi në Nju Jork më 28 Nëntor!
Kemi kënaqësinë të bashkoheni me ne në për të kremtuar ditën tonë më të madh në historinë e Shqipërisë – 28 Nëntorin 1912 – Ngritjen e Flamurit Shpalljen e Pavarësisë së Shqipërisë.
Komuniteti shqiptaro-amerikan është krenar për lidhjet e tij me qytetin e Nju Jorkut, i cili ka bërë të mundur ngritjen e flamurit kuq e zi në shtizën e lartë të sheshit Bowling Green (New York City) krahas flamurit Amerikan 

Ne jemi të lutur  ju ftojmë ju të gjithë shqiptarëve në zonën e Tr- Shtetshit që të bashkohemi  për këtë festë të rëndësishme: Ceremonia e ngritjes së Flamurit Shqiptar  do të bëhet:

E Premte, 28 Nentor Ora 10:30-2:00

Ngritja solemne te Flamurit Kombetare bëhet me rastin e 102 Vjetorit te Pavarësisë se Shqiperise ne: Bowling Green (New York City)

Organizatorët  e saj janë : Shoqata Atdhetare Dibra Full Instituti Gjergj Kastrioti Skenderbu “, ne bashkpunime me Shoqatat Full Organizatat Kombëtare. Fondin e perbashket Shqiptare ‘, Paterson NJ, Hasan Prishtina Waterbury CT,’ Akademia e Shkencave ShqiptaroAmerikane,’ ” Rrenjet Shqiptare,, Plavë e Guci ‘. ‘, Ana e Malit ” ‘Full Shume te tjera Te,

Duke ju ftuar ju lutemi bashkohuni me ne për të festuar së bashku si komunitet. Kjo ceremoni do të përfshijë aktivitete kulturore me muzikë shqiptare dhe do të përshëndetin figura të shquara të komunitetit.

Therrisini ne telefon (718) 880 – 0487 Musa Pacuku – Kryetar i Shoqates Atdhetare Dibra

Check Also

“ E Duam Dibrën – We Love Dibra”

Shoqata Atdhetare Dibra, anëtarët e kryesisë së saj, së bashku veprimtar të tjerë nga diaspora, …

Komentoni

%d bloggers like this: