Tuesday , October 23 2018
Home / Lajme nga Dibra / Makina dhe fotografia personit të gjetur i vdekur në Dibër (+18)

Makina dhe fotografia personit të gjetur i vdekur në Dibër (+18)

 

http://www.dibraime.com/wp-content/uploads/2014/08/range-roveri-i-vjedhjes.jpg

DIBER E MADHE : Imazhet dhe përmbajtja e mëposhtme mund të jetë shqetësuese për disa shikues. Këshillohet diskrecion gjatë shfletimit të tyre, shkruajn mejetet e informimit nga Shqipëria

Të cilat njoftojnë se trupi i pajetë i gjetur pardje brenda një makine tip “Range Rover“ me targa angleze, dje  është i shtetasit nga Shqipëria respektivisht nga Elbasani, Miljan Elezi-Mendi i lindur më 3 janar 1979.

Axhensitëe lajmeve dhe televizionet atje në faqet e tyre në internet thonë se në vazhdim sjellim edhe fotografi nga vendi i ngjarjes. Por ato bëjnë të ditur se fotografitë janë më pamje të rënda grafike dhe nuk preforohet për persona nën 18 vite apo persona të ndieshëm.

Përndryshe, simbas tyre dyshohet se personi i gjetur është njëri nga grabitësit e argjendarisë në Dibër të ndodhur më në datën 29 korrik.  Makina me trupin e pajetë u zbulua në mbrëmjen e 31 gushtit rreth orës 19:45 në lokalitetin e quajtur “Livadhet e Mireshit”, në afërsi të kufirit shtetëror ndërmjet Maqedonisë dhe Shqipërisë. Dy dyert e prapme të veturës “Range Rover” kanë qenë të hapura, xhami i prapmë ka qenë i thyer ndërsa në sedilën e prapme në pozitë të shtrirë është gjetur një trup mashkulli i pajetë.

Ndërkohë po kryhen hetimet në prani të prokurorit të Prokurorisë Themelore dhe të Gjykatës Themelore në Dibër së bashku me ekipin mjekoligjor nga Ministria e Punëve të Brëndshme të Maqedonisë. /B.S.INA/

Personi i vdekur

Miljan Elezi - Mendi

Check Also

Kryetar i Këshillit Shqiptar Amerikan për vizitë në Dibër

Dje në Komunën e Dibrës për vizitë ishte veprimtari i njohur nga SHBA, zoti Haxhi …

Komentoni

%d bloggers like this: